Jeg har ikke opdateret bloggen siden januar og det er der en masse grunde til. Der var og er den svingende energi. Så kom covid-19 krisen og den ramte mig hårdere end jeg havde forventet. Jeg har bl.a. fået noget ekstra psykofarmaka – Abilify, til at hjælpe med min psykiske tilstand. Jeg var og er stadig træt og uoplagt.
Covid-19 gjorde også jeg ikke kunne få min ugentlige smertebehandling og 3 måneder uden var uudholdeligt. Jeg har været i så mange smerter. Smerter min krop havde glemt alt om, fordi behandlingen virkede/virker.
Men samfundet er så småt ved at bevæge sig hen imod at være mere åbent. Normalt bliver det ikke lige foreløbig og det bliver mit liv så sandelig heller ikke. Det skal dog ikke forhindre mig i at prøve at finde mig selv igen.
Jeg VIL så gerne blogge igen, men ændringer må der til. Jeg har ændret mine kategorier, osv. Fra engelsk til dansk. Jeg kommer også til at ændre mit design. Det kræver bare lige jeg finder det rette tema. Det skal nok komme, men ting tager nu den tid ting tager.
Så her er jeg igen og jeg håber nogle af jer stadig vil følge med.